Regał czy serwantka – gdzie trzymamy karafki?
Bardzo popularne jest produkowanie własnego alkoholu. Oczywiście pamiętać trzeba o użyciu odpowiednich produktów, aby trunek był jak najwyższej jakości, co ma również przełożenie na smak. Kiedy już zaopatrzyliśmy się w odpowiedni sprzęt do destylacji, przygotowaliśmy odczyn, musimy uzbroić się w cierpliwość, aż alkohol zacznie się skraplać, co jest mozolnym procesem. Ponadto należy pamiętać aby nie dopuścić do wrzenia.
Alkohol własnej produkcji warto ładnie wyeksponować. W tym celu powinniśmy zaopatrzyć się w karafki na alkohol. Tutaj do wyboru mamy wiele kształtów i wzorów.
Szkło jest grube i wytrzymałe, a jednocześnie dobrze konserwuje alkohol. Aby alkohol zachował swoje właściwości i nie stracił na walorach smakowych, najlepiej użyć karafki ze szklanym korkiem. Wszystkie karafki na alkohol powinny być ze szkła gastronomicznego, dzięki temu alkohol można przechowywać wiele lat w spiżarni, piwnicy lub specjalnie przeznaczonym do tego miejscu w domu. Alkohol powinien być trzymany w zacienionych miejscach, w odpowiednio niskiej temperaturze.
Regały na alkohol – reprezentacyjne miejsce do trzymania trunków nie tylko własnej produkcji
Regały alkoholowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Do wybory są zarówno regały drewniane, które najczęściej możemy już spotkać tylko w salonach naszych babć bądź koneserów alkoholu. Są wykonane z bukowego drewna. Odznaczają się masywnością i solidnością. Jeśli chcemy kupić tego typu regały na alkohol musimy wybrać się do sklepu z meblami stylizowanymi bądź antykwariatu. Kolejnym rodzajem regałów są meble z płyty MDF. Pasują do nowoczesnych wnętrz w stylu skandynawskim lub loft. Możemy je podświetlić za pomocą oświetlenia ledowego, dzięki czemu karafki na alkohol będą pięknie odbijać światło oraz być efektowną dekoracją także po zmierzchu.
Bardzo wytrzymałe regały na alkohol
Tutaj do wyboru mamy regały ze szkła hartowanego lub regały metalowe, które mogą być również z dodatkiem półek szklanych bądź lustrem na tylnej ścianie.
Takie regały, gdzie będziemy trzymać karafki na alkohol, niewątpliwie pasować będą do nowoczesnej stylizacji wnętrza.
Będą meblem reprezentacyjnym, który zachwyci wszystkich gości oraz dobrze odbijać światło. Regały metalowe nie ulegają korozji i podobnie jak te ze szkła hartowanego są niezwykle trwałe. Najtańsze są regały z płyty mdf. Więcej trzeba zapłacić za regały ze szkła hartowanego i metalu, a najdroższe będą te z naturalnego drewna.
Serwantka – miejsce w którym trzymamy głównie porcelanę, ale także karafki na alkohol
Serwantka jest witryną, która kojarzy nam się głównie z przechowywaniem ozdobnej zastawy stołowej i eleganckiej porcelany. Składa się z trzech ścian, które mogą być przeszklone, choć najczęściej przeszklony jest tylko przód. Półki mogą być ze szkła hartowanego, co zapobiega stłuczeniu ciężkiej zastawy oraz zabezpiecza trzymane tam karafki na alkohol. Możemy znaleźć modele bardziej nowoczesne. Jednak większość serwantek jest w stylu ludwikańskim. Można je było niegdyś znaleźć we francuskich dworach i pałacach. Często wyściełane były miękkim, pikowanym materiałem, który dodawał wytworności tej osobliwej witrynie.
Regał na alkohol czy serwantka – który mebel wybrać do przechowywania karafek na alkohol?
Jeśli mamy w naszym mieszkaniu ultra nowoczesne wnętrze, lepiej zdecydować się na regał na alkohol. Metalowy regał świetnie będzie się komponował ze stylem industrialnym, a kiedy dodamy do niego półki szklane sprawdzi się także jako element stylu skandynawskiego. Regał można wstawić także do piwnicy lub spiżarni i tam trzymać karafki z alkoholem, w warunkach dla nich najodpowiedniejszych.
Choć w takich pomieszczeniach panuje większa wilgoć, regały metalowe na tym w żaden sposób nie ucierpią, w przeciwieństwie do drewnianych, które pod wpływem wilgoci butwieją. Natomiast serwantka świetnie sprawdzi się w klasycznym wnętrzu bądź stylizowanym na retro. Jednak musi musi stać w miejscu, gdzie promienie UV nie będą miały na nią wpływu, gdyż drewno blaknie, a karafki nie mogą być zbyt nagrzane. Tak więc wybór zależny jest od tego, jak urządziliśmy mieszkanie i zasobności naszego portfela.