Jakie zabiegi na skórę warto wykonać jesienią

Jakie zabiegi na skórę warto wykonać jesienią?

Jesień to czas, gdy skóra powraca do formy po gorącym i słonecznym lecie. Promieniowanie słoneczne staje się łagodniejsze, a skóra jest mniej narażona na podrażnienia i poparzenia. Stwarza to okazję do bezpiecznego przeprowadzania zabiegów nieco bardziej intensywnych i uwrażliwiających skórę, do których silne słońce jest przeciwwskazaniem. Które z nich warto zrobić jesienią?

Jesienią w chłodnej połowie roku warto pomyśleć o dokładniejszym oczyszczaniu skóry, walce z przebarwieniami, bliznami potrądzikowymi czy głębokim peelingu.

Mikrodermabrazja

Jesień jest doskonałym momentem na wykonanie zabiegu mikrodermabrazji. Jest to mechaniczne zrywanie naskórka, czyli innymi słowy – mechaniczny peeling. Odbywa się on przy użyciu specjalnych głowic, diamentowych lub korundowych, w zależności od oczekiwanego efektu. Podczas mikrodermabrazji zostaje usunięta zrogowaciała warstwa naskórka, dzięki czemu przebarwienia się rozjaśniają, a blizny czy nierówności skóry – wygładzają. Po zabiegu mikrodermabrazji skóra jest jednak delikatna i uwrażliwiona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Z tego względu, wykonując ją nawet jesienią, należy zabezpieczać twarz kremami z filtrem UV i odpowiednio ją nawilżać.

Peeling chemiczny z wykorzystaniem kwasów

Podobnie jak w przypadku peelingu mechanicznego, podstawowym zadaniem zabiegu jest pozbycie się stwardniałej, suchej warstwy skóry. Dzięki temu twarz staje się wyraźnie gładsza i odświeżona. Peeling chemiczny rozjaśnia również cerę, dzięki czemu pomaga w usuwaniu przebarwień. Ponadto regularne stosowanie peelingu chemicznego pobudza skórę do produkcji kolagenu i regeneracji, dzięki czemu zmarszczki rzeczywiście się wygładzają. Jednak także i tu nie wolno zapominać o odpowiedniej ochronie cery przed słońcem – nawet jesienią czy zimą.

Aby uzyskać optymalne efekty, najlepiej wykonać kilka zabiegów w odstępach czasowych. Należy pamiętać o regeneracji skóry pomiędzy sesjami, a także o odpowiednim nawilżeniu. Proces złuszczania po peelingu chemicznym trwa zazwyczaj od trzech do sześciu dni i możliwe, że twarz w tym czasie nie będzie wyglądała idealnie. Warto wziąć to pod uwagę, planując zabiegi.

Peeling kawitacyjny

W odróżnieniu od wyżej wymienionych zabiegów, peeling kawitacyjny wyróżnia się delikatniejszym i bardziej łagodnym działaniem na skórę. Z tego względu polecany jest osobom o cerze wrażliwej i naczynkowej. Na czym polega peeling kawitacyjny? Podczas zabiegu wykorzystywane są fale  ultradźwiękowe, które rozbijają powierzchnię wody znajdującej się na skórze. Powstające przy tym małe pęcherzyki wody gwałtownie rozpadają się, a wydzielana przy tym energia złuszcza naskórek, odblokowuje pory, a także  usuwa resztki makijażu i innych zanieczyszczeń. Efekt jest delikatny, cera staje się rozjaśniona i ujędrniona, jednak nie jest to tak intensywne wygładzenie, jak w przypadku peelingu chemicznego czy mikrodermabrazji. Z tego względu sprawdzi się u osób, których cera nie potrzebuje mocnej, dogłębnej odnowy.

Jak pielęgnować cerę po zabiegach?

Peelingi czy inne złuszczające zabiegi mają doskonały wpływ na cerę, jednak niezmiernie ważne, by odpowiednio o nią zadbać po zabiegu. Kluczową kwestią jest ochrona przeciwsłoneczna, nie wolno również zapominać o codziennym nawilżaniu skóry. Warto także do pielęgnacji dołączyć regenerujące kosmetyki. W tym zadaniu doskonale sprawdzi się R-COCKTAIL od Nanili Professional. Skład kosmetyku opracowano tak, by odpowiadał na potrzeby skóry poddanej zabiegom medycyny estetycznej czy peelingom. Zawarty w  produkcie aloes oraz masło shea koi i łagodzi podrażnienia, przyspiesza również regenerację skóry. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij